„Wszyscy nauczyciele chcieliby, żeby w ten sposób docierać z wiedzą do młodzieży” – powiedziała Jolanta Basaj, p.o. dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. H.Dobrzańskiego-Hubala w Radomiu.

W dniach od 9 do 13 października wystawa „Innowacyjna Historia” odwiedziła Zespół Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Ta nietypowa lekcja historii wywołała silne emocje wśród uczniów i nauczycieli, otwierając nowe możliwości edukacyjne.

Jedną z uczennic, Kingę, głęboko poruszyło to doświadczenie. „Popłakałam się, kiedy założyłam te gogle. To było dla mnie bardzo poruszające. Można poczuć się jak jedna z postaci, które tam występują. To zupełnie inne wrażenie niż oglądanie filmów na różnych platformach czy w telewizji” – wyznała z wrażeniem.

Niezwykłość tego doświadczenia polegała nie tylko na jakości grafiki czy dźwięku, ale także na interaktywności samej lekcji. Uczniowie mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w historii. „Uczniowie oglądają filmy na specjalnych obrotowych fotelach, korzystając z gogli i słuchawek. To od nich zależy, w jaki sposób uczestniczą w tych wydarzeniach” – wyjaśnia Jolanta Basaj, pełniąca obowiązki dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. H. Dobrzańskiego-Hubala w Radomiu.

To wyjątkowe podejście do nauki historycznych faktów znalazło gorące przyjęcie nie tylko wśród uczniów, ale także wśród nauczycieli. W obliczu dzisiejszych możliwości technologicznych, jest to krok w stronę przyszłości edukacji. „Nasz świat tkwi głęboko w XXI wieku, a szkoły powinny nadążać za postępem technologicznym. Wszyscy nauczyciele chcieliby, żeby w ten sposób docierać z wiedzą do młodzieży” – podkreśla pani Basaj.

Taka innowacyjność nie tylko inspiruje uczniów do nauki, ale także daje im unikalną okazję do przeżycia historii w sposób, który jeszcze niedawno wydawał się niemożliwy.

Relacja z Eska Radia

Pozostałe wpisy

Podsumowanie II edycji projektu / Summary of the II Edition of the Project

[PL] Z radością pragniemy poinformować, że zakończona została druga edycja projektu „Innowacyjna Historia” z wyjątkowym sukcesem. Nasza inicjatywa nie tylko... Czytaj dalej

Innovative History – New Technologies in Education

The project „Innovative History – New Technologies in Education” is a unique initiative that has had a significant impact on... Czytaj dalej

Społeczność szkolna w świetle nowoczesnych technologii

Ostatnio Zespół Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli miał niepowtarzalną okazję uczestniczyć w projekcie historycznym, który odbył się w dniach 30.11.2023r.... Czytaj dalej

x  Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security