Społeczność szkolna w świetle nowoczesnych technologii

Ostatnio Zespół Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli miał niepowtarzalną okazję uczestniczyć w projekcie historycznym, który odbył się w dniach 30.11.2023r. i 01.12.2023r. Cała społeczność szkolna wzięła udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, które zostało zrealizowane pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Głównym celem tego projektu było wprowadzenie nowoczesnych technologii jako skutecznych i angażujących narzędzi edukacyjnych. Szczególny nacisk został położony na technologię wirtualnej rzeczywistości (VR) i próbę zintegrowania jej z procesem nauczania. To innowacyjne podejście miało na celu rozbudzić zainteresowanie uczniów historią poprzez nowoczesne narzędzia.

Przez te dwa dni sala audiowizualna w internacie została przekształcona w prawdziwą salę kinową. Specjalna scenografia składająca się ze ścianek wydzielających przestrzeń, projektora, nagłośnienia oraz aż 70 obrotowych foteli dostosowanych do doświadczeń wirtualnej rzeczywistości została stworzona, aby uczniowie mogli dosłownie wczuć się w historię.

Podczas projekcji dwóch filmów historycznych, „Kartka z Powstania” (o Powstaniu Warszawskim) oraz „Wiktoria 1920” (o wojnie polsko-bolszewickiej), uczestnicy mieli okazję doświadczyć wydarzeń z przeszłości w technologii wirtualnej rzeczywistości. Dzięki specjalnym goglom VR każdy uczestnik mógł poczuć się jak jeden z bohaterów filmu, przenosząc się bezpośrednio do tamtego czasu i miejsca.

Efekt był porażający – uczniowie doświadczali historii w zupełnie nowy sposób, angażując swoje zmysły i emocje. To doświadczenie zintegrowało nowoczesne technologie z procesem edukacyjnym oraz wzbudziło ogromne zainteresowanie i pozytywne emocje wśród uczestników.

 

Pozostałe wpisy

Podsumowanie II edycji projektu / Summary of the II Edition of the Project

[PL] Z radością pragniemy poinformować, że zakończona została druga edycja projektu „Innowacyjna Historia” z wyjątkowym sukcesem. Nasza inicjatywa nie tylko... Czytaj dalej

Innovative History – New Technologies in Education

The project „Innovative History – New Technologies in Education” is a unique initiative that has had a significant impact on... Czytaj dalej

„To jest możliwość dodatkowego poznania historii” – Dominik Dąbrowski, nauczyciel historii I LO w Sieradzu, w wywiadzie dla Polskiego Radia Trójka. 

W ramach inicjatywy „Innowacyjna historia, nowoczesne technologie w służbie edukacji” w I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu odbyła... Czytaj dalej

x  Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security