Innowacyjna lekcja historii w Skierniewicach

W dniach 14 i 15 września, uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w innowacyjnym projekcie zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Fundację Arte at Martę  pod nazwą „Innowacyjna Historia – Nowe Technologie w Służbie Edukacji”. Ta fascynująca inicjatywa miała miejsce tym razem na terenie renomowanego Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Skierniewicach.

Wydarzenie to skupiło się wokół projekcji dwóch filmów historycznych: „Kartka z Powstania” opowiadającego o wydarzeniach Powstania Warszawskiego oraz „Wiktoria 1920”, który przedstawiał wojnę polsko-bolszewicką. Co sprawiło, że to widowisko było niezwykłe? Obydwa seanse odbywały się w technologii wirtualnej rzeczywistości, otoczonej specjalnie zaprojektowaną scenografią, która doskonale uzupełniała doznania uczestników.

Celem tego projektu jest nie tylko przekazanie wiedzy historycznej, ale także wykorzystanie nowoczesnych technologii jako skutecznych i angażujących narzędzi edukacyjnych. Nowa forma przekazywania wiedzy w postaci wirtualnej rzeczywistości okazała się nie tylko atrakcyjna, ale i skuteczna, co zostało potwierdzone reakcjami młodego audytorium.

Równocześnie, w ramach tego wydarzenia, odbyły się warsztaty dla nauczycieli. Podczas nich pedagodzy zostali wprowadzeni w świat technologii wirtualnej rzeczywistości jako efektywnego narzędzia edukacyjnego. Dla nich również było to wyjątkowe doświadczenie, które pozwoliło na poszerzenie horyzontów i zainspirowanie do wykorzystania nowoczesnych środków dydaktycznych w pracy z uczniami.

To wydarzenie nie tylko przyniosło nowe spojrzenie na proces nauczania historii, ale również pokazało, że współczesna technologia może być doskonałym sojusznikiem tradycyjnej edukacji.

Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie

Pozostałe wpisy

Podsumowanie II edycji projektu / Summary of the II Edition of the Project

[PL] Z radością pragniemy poinformować, że zakończona została druga edycja projektu „Innowacyjna Historia” z wyjątkowym sukcesem. Nasza inicjatywa nie tylko... Czytaj dalej

Innovative History – New Technologies in Education

The project „Innovative History – New Technologies in Education” is a unique initiative that has had a significant impact on... Czytaj dalej

Społeczność szkolna w świetle nowoczesnych technologii

Ostatnio Zespół Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli miał niepowtarzalną okazję uczestniczyć w projekcie historycznym, który odbył się w dniach 30.11.2023r.... Czytaj dalej

x  Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security