„To jest zupełnie inny odbiór historii” – Anna Sonia Nowosadzka, Dyrektor ZSO nr 2 im. FD Kniaźnina w Puławach.

W dniach od 11 do 15 września 2023 roku, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 imienia F. D. Kniaźnina w Puławach stanął się areną dla fascynującej wystawy pod tytułem „Innowacyjna Historia”. Tego wyjątkowego wydarzenia doświadczyło ponad tysiąc uczniów, którzy mieli okazję zanurzyć się w świat dwóch filmów historycznych.

Mając gogle VR, człowiek ma wrażenie, że jest w środku akcji. Uczestnicy filmu bezpośrednio zwracają się do Ciebie jak do uczestnika akcji – podkreśla Anna Sonia Nowosadzka, Dyrektor ZSO nr 2 im. FD Kniaźnina w Puławach.

Wirtualna rzeczywistość otwiera drzwi do zupełnie nowego sposobu postrzegania historii i nauki. Wyznacza granicę między tradycyjnym nauczaniem a przyszłością edukacji.

To jest zupełnie inny odbiór historii, dużo ciekawszy, fajniejszy, zabawniejszy. W bardziej przystępny sposób przekazuje informacje. Jeżeli tylko wyobrazić sobie, że w ten sposób można się uczyć nie tylko historii, ale każdego przedmiotu, to świat przed uczniami stoi otworem – zauważa dyrektor Nowosadzka.

W obliczu tej technologicznej rewolucji, uczniowie nie tylko przyswajają wiedzę, ale są także częścią historii, czując emocje i doświadczając wydarzeń jak nigdy dotąd.

Dodatkowe informacje:

Relacja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sycynie

Relacja Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Dęblinie

Pozostałe wpisy

Podsumowanie II edycji projektu / Summary of the II Edition of the Project

[PL] Z radością pragniemy poinformować, że zakończona została druga edycja projektu „Innowacyjna Historia” z wyjątkowym sukcesem. Nasza inicjatywa nie tylko... Czytaj dalej

Innovative History – New Technologies in Education

The project „Innovative History – New Technologies in Education” is a unique initiative that has had a significant impact on... Czytaj dalej

Społeczność szkolna w świetle nowoczesnych technologii

Ostatnio Zespół Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli miał niepowtarzalną okazję uczestniczyć w projekcie historycznym, który odbył się w dniach 30.11.2023r.... Czytaj dalej

x  Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security